Halı Yıkama Hakkında
Halı Yıkama Hakkında

Halı Yıkama Hakkında

 

 

 

Halı Yıkama Hakkında Bilinmesi Gerekenler 

 

Günümüzde halılar farklı şekillerde yıkanmaktadır. Halı yıkama tekniklerini bilmeyen kişiler için en iyi yöntemleri araştırmak gerekmektedir. Çünkü halının cinsine göre farklı yıkama teknikleri uygulanmaktadır.

 

Derinlemesine halı yıkama işlemleri günümüzde en çok tercih edilen uygulamadır. Sadece profesyonel halı yıkama firmaları tarafından gerçekleştirilebilir ve uygulaması ise oldukça zordur. Halı yıkama fabrikalarında işlemlerden geçirilen halılar daha sonra toz alma dolaplarında tozları alınır. Daha sonra yarı ve tam otomatik halı yıkama makineleri kullanılarak halılar yıkanır.

 

Şampuanlama yöntemi de günümüz uygulamaları arasındadır. Oldukça ekonomiktir. İlk önce halı yıkama şampuanları halıya sürülmektedir. Bu köpüklerin bileşimleri halıdaki kirleri hızlı bir şekilde çekmektedir. Yıkama işleminden sonra halılar kuruduğunda bu köpük tabakaları da katılaşmaktadır. Detaylı bir işlem gerektirmediği için sıkça kullanılan halı yıkama yöntemlerinden birisidir.

 

Bir diğer halı yıkama yöntemi ise buharla yıkamadır. Derinlemesine temizlik sağlayabilen buharla yıkama, sıcak su ile yapılır. Halı üzerindeki mantar ve bakterileri yok eden bu uygulama sayesinde halıdaki alerjik maddeler de yok olur. Bu yöntemi kullanmak istiyorsanız profesyonel bir halı yıkama firmasıyla görüşmenizi de tavsiye ederiz. Çünkü bu firmalar daha çok tekerlekli sıcak su püskürtme makinelerini kullanmaktadır. Günümüzde bu makineleri kiralayabilir ve buharlı yıkama yapabilirsiniz.

 

Kuru halı temizleme ile halılar temizlenebilmektedir. Halılar önce deterjan ya da çözücüler ile yıkanmaktadır. Daha sonra emici toz halının üzerine serpilmekte ve makinelerle yayılmaktadır. Yaklaşık 15 dakika bekledikten sonra elektrikli süpürge ile çekilerek tozdan arındırılır.

 

Bu yöntemlerin yanında köpükle halı yıkama tekniklerinden de yararlanabilirsiniz. Döner başlıklı fırçalar yardımıyla halılar şampuanlanır ve temizliği sağlanır. Sizler için en kolay yöntem hangisiyse onu tercih ederek rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

 

Point Halı  Yıkama Firması olarak 

 

Diğer Hizmetlerimiz

 

Halı Yıkama

 

Yerinde Halı Yıkama

 

Koltuk Yıkama

 

Battaniye Yorgan

 

Cafe Restorant Halısı Yıkama

 

Otel Apart Halısı Yıkama

 

Öğrenci Yurdu Halısı Yıkama

 

Kreş Anaokulu Halısı Yıkama

 

Halı Ve koltuk Yıkamaları üzerinedir 

 

 

 

 

Halı yıkama, hem yere serilmiş olan halılar, hem de duvardan duvara halılarınızın tamamen temiz ve sağlıklı kalmasının en önemli yollarından birisidir. Çok sık kullanılmayan veya insan yoğunluğunun fazla olmadığı evlerde bile halılar, zaman içerisinde tozlanmaya, kirlenmelere, gıda döküntülerine, bakteriler ve uçucu özelliğe sahip organik bileşiklerle birlikte pek çok zararlı madde içeriğine sıklıkla maruz kalmaktadır. Halıları günlük ve düzenli olarak süpürmek, sadece yüzeysel temizleme adına etkili olurken, halı yüzeyinin alt kısmında biriken zararlı maddeler ancak yıkanma sonucu temizlenmektedir. Düzenli halı yıkama işlemleri, halıların derinlemesine temizleme sonrasında uzun süreler kullanmasını sağlamakla kalmıyor, daha rahat nefes alacağınız sağlıklı bir yaşam mekanı oluşturmanız adına sizlere yardımcı olmaktadır. Halı yıkama sıklıkları, bulunulan odanın kullanım yoğunluğuna göre halılar üzerinde oluşan lekelerin var olup olmadıklarını, ev okul veya ev hayvanı bulunup bulunmaması durumuna göre artış veya azalma gösterebilmektedir. Sağlıklı bir ortam yaratmak ve halılarımızın daha sağlıklı bir ortam yaratabilmesi adına yılda en az 2 sefer detaylı temizliğin yapılması gerekmektedir.

 

HALI YIKAMA MAKİNALARI

 

Halı yıkama makinesi almayı düşünüyorsanız, yıkama makinelerine internet aracılığından ulaşabilirsiniz. Yalnız bilmeniz gerekir ki, profesyonel olarak yapmış olduğumuz halı yıkama hizmetlerimizi yine yılda en az 2 sefer kullanmanız evinizin daha ferah ve nezih bir ortama kavuşmasını sağlayacaktır.

 

HALI YIKAMA YÖNTEMLERİ

 

Halı yıkama yöntemleri, halıların yapılmış oldukları malzemelere göre uygun bir yıkama yöntemi seçilerek ne kadar süre kullanılması gerektiğini belirlemektedir. Halı yıkama yöntemleri genel olarak 5 farklı kategori üzerinden oluşmaktadır.

 

Bunlar sırasıyla;

 

Şampuanlama,

 

Köpükle Yıkama,

 

Kuru Temizleme,

 

Buharlı Yıkama

 

Derinlemesine Yıkama

 

Sizlere bahsetmiş olduğumuz bu 5 ana temel üzerinde halı yıkama işlemlerini firmamız sizlere profesyonel olarak hizmet vermektedir. Sizlerde mevcut halılarınızın daha uzun ömürlü ve daha ferah bir ortamda bulunma isteğinizi düşünürsek bizlerle iletişime geçmeniz ve halı yıkama işlemlerinizden yararlanmanızı tavsiye ediyoruz. Bizlerle iletişim kurabilmek için telefon numaralarından bizlere ulaşarak hizmet alabilirsiniz.

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014